Poradnia psychologiczna

Nazwa usługi cena w PLN Czas trwania
w minutach
Konsultacje 50 50
Psychoterapia indywidualna 60 50
Terapia par i małżeństw 100 90
Terapia rodzin 100 90
Psychoterapia grupowa 50 120
Psychoterapia uzależnień 60 120
Terapia dzieci i młodzieży 60 50
Logopeda 60 50
Testy psychologiczne od 50
Diagnoza neuropsychologiczna 100 50
Psychologiczne wizyty domowe na terenie Kielc 100 50
Psychologiczne wizyty domowe poza terenem Kielc  cena ustalana indywidualnie

 

Konsultacje

W sytuacji gdy Klient decyduje się na psychoterapie, głównym celem konsultacji jest zdiagnozowanie problemu, zawiązanie kontraktu psychologicznego, omówienie częstotliwości sesji, i wszelkich kwestii formalnych.

W przypadku gdy osoba decyduje się jedynie na konsultacje bez skorzystania z terapii, zazwyczaj kontakt zamyka się na jednym, dwóch spotkaniach w trakcie których Klient otrzymuje możliwie pełną informacje, jakie działania może podjąć aby poradzić sobie z problemem.

Psychoterapia indywidualna

Zapraszamy osoby które chcą lepiej rozumieć siebie, lepiej funkcjonować w społeczeństwie, wyzbyć się drażniących nawyków czy też potraktować terapię jako spotkania ogólnorozwojowe jak i osoby, które podejrzewają u siebie: zaburzenia osobowości, zaburzenia nastroju (depresja, obniżony nastrój), zaburzenia na tle lękowym (lęki, kompulsje, fobie, ataki paniki), zaburzenia odżywiania (bulimia, anoreksja), uzależnienie, kłopoty seksualne, stres, zaburzenia przystosowania czy przeżywają zespół stresu pourazowego.

Oferujemy Państwu dwa rodzaje terapii indywidualnej.

Terapię krótkoterminową, w której koncentrujemy się na problemie zgłoszonym przez Klienta i pracujemy nad jego rozwiązaniem. Ta forma skierowana jest do osób które borykają się z konkretną trudnością i chciałyby poprawić czy zmienić ten aspekt swojego życia. Zwykle w terapii krótkoterminowej do rozwiązania problemu wystarcza od 8 do 20 sesji.

Terapia długoterminowa, jest to cykl spotkań w którym badamy, wraz z Klientem, problemowe obszary życia i wspólnie staramy sie doprowadzić do poprawy jakości funkcjonowania.

 

Terapia małżeńska, par i rodzin

Terapia par i terapia małżeńska polecana jest nie tylko dla związków, które przeżywają kryzys, trudności czy konflikty ale również dla tych, w których partnerzy chcieliby nauczyć się w bezpieczny sposób wyrażać swoje potrzeby i uczucia. Na wspólnych spotkaniach można przełamać bariery komunikacyjne i emocjonalne w związku, rozpoznać aktualny problem pary jak również każdego z partnerów z osobna oraz przyjrzeć się w jaki sposób zachowanie jednego z partnerów uaktywnia zachowanie drugiego. Spotkania mają na celu pomóc partnerom usunąć przyczyny konfliktu oraz nauczyć funkcjonowania w związku z korzyścią dla obojga.

Terapia par adresowana dla osób które:

 • przeżywają trudności w porozumieniu się, są w konflikcie
 • chcą być razem, ale mają wątpliwości czy stworzą udany związek
 • łatwo wpadają w złość, co powoduje duże napięcie i kłótnie w związku
 • doświadczają zmiany w związku (np. zmiana miejsca zamieszkania, narodziny dziecka, utrata pracy, zdrada)
 • mają poczucie ?wypalenia? emocjonalnego w związku, słabnięcia więzi, spadku wzajemnego zainteresowania, przeżywają kryzys, myślą o rozstaniu.

Psychodietetyk

eating apples

Profesjonalne porady dietetyka są przeznaczone dla wszystkich osób, które chcą poprawić swoje samopoczucie, poczuć się lepiej w swoim ciele, trwale schudnąć i wykształcić nowe nawyki żywieniowe czy mieć więcej energii na co  dzień.

Nieregularny tryb życia, brak czasu na posiłki, źle skonstruowana dieta, długotrwały stres, ignorowanie potrzeb  organizmu, naprzemienne głodzenie się i objadanie pogarsza samopoczucie, powoduje rozregulowanie metabolizmu i  powstawanie wielu poważnych deficytów składników odżywczych. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że powyższe  czynniki powodują takie skutki psychofizyczne jak osłabienie, przewlekłe zmęczenie, trudności z koncentracją, trudności  z zapamiętywaniem, nerwowość, bezsenność, lęki, nadwrażliwość czy przejściowe stany depresyjne

Profesjonalne porady dietetyka są adresowane do osób:

 • długotrwale obciążonych stresem
 • cierpiących na zaburzenia i wahania nastroju, stany depresyjne
 • pragnących trwale i bezpiecznie schudnąć czy wykształcić nowe, zdrowe nawyki związane z jedzeniem
 • zmagających się z  różnorodnymi zaburzeniami odżywiania
 • bezskutecznie starających się o dziecko

Pierwsza wizyta trwa 90 minut, w trakcie której specjalista zbiera wywiad oraz komponuje indywidualna dietę dla klienta. Kolejne wizyty trwają krócej i są tzw. wizytami kontrolnymi.

Psycholog sportu

Psychologia sportu to praca nad zwiększeniem samokontroli i opanowaniem stresu, udoskonaleniem zdolności koncentracji i uwagi, umiejętnością ukierunkowania wyobraźni na zwycięstwo, świadomym wykorzystywaniem wyobraźni w pracy i treningu, świadomym motywowaniem siebie i innych, komunikacją w zespole. Psycholog sportu towarzyszy również w procesie powrotu do zdrowia po kontuzjach i urazach.

Umiejętności te wykorzystują drużyny sportowe, indywidualni zawodnicy, biznesmeni, aktorzy oraz wszystkie osoby, chcące poprawić swoje funkcjonowanie w życiu zawodowym oraz poza nim. Pomagają one w optymalnym funkcjonowaniu w sytuacji silnego stresu (zawody, występ, trudne negocjacje) oraz w procesie przygotowywania się do niej.

Współpraca z psychologiem sportu opiera się na regularnych spotkaniach (1-2 razy w miesiącu) i samodzielnej pracy Klienta pomiędzy spotkaniami. Dokładny zakres współpracy oraz jej długość dostosowywane są do indywidualnych potrzeb Klienta i ustalane z nim po pierwszym spotkaniu. Pierwsze spotkanie ma charakter diagnostyczny.

 

Logopeda

Terapia zaburzeń mowy dzieci i dorosłych
Głównym celem terapii mowy zarówno dzieci jak i dorosłych, jest diagnoza problemów związanych z mową i komunikacją oraz opracowanie programu indywidualnej terapii logopedycznej tak, by skutecznie usunąć wszelkie zakłócenia procesu porozumiewania się (od prostych wad wymowy do niemożności mówienia włącznie), wypracować odpowiedni poziom sprawności językowej, a także zlikwidować zarówno psychologiczne jak i pedagogiczne konsekwencje zaburzeń mowy.
Zaburzenia w porozumiewaniu się dotyczą problemów z wypowiadaniem się, rozumieniem mowy, płynnością mowy, zaburzeniami głosu.
 
Oferujemy:
 • Diagnozę logopedyczną.
 • Profilaktykę zaburzeń mowy.
 • Stymulację rozwoju mowy.
 • Terapię opóźnionego rozwoju mowy.
 • Eliminowanie zaburzeń głosu. (W czasie indywidualnych spotkań, pracujemy między innymi nad poprawą brzmienia, wysokości, głośności i jakości głosu)
 • Terapię wad wymowy.
 • Terapię zaburzeń płynności mowy, takich jak JĄKANIE.
 • Problem dwujęzyczności u dzieci. (Jeżeli mowa Twojego dwujęzycznego dziecka jest zaburzona lub opóźniona , skontaktuj się z logopedą, w celu zdiagnozowania problemu)
 • Indywidualny trening emisji głosu oraz dykcji.
 
Do rodziców:
Należy podkreślić, że udział i zaangażowanie rodziców w proces terapii mowy, ma ogromne znaczenie dla jej powodzenia. Dzieci, których rodzice współpracują z terapeutą,  angażują się w ćwiczenia, dużo szybciej kończą terapię i skuteczniej pozbywają się zaburzeń. Terapia logopedyczna wymaga czasu i wysiłku, toteż ważne jest, by cała rodzina wykazała cierpliwość i zrozumienie dla małego pacjenta. Terapeuta przekaże rodzicom i opiekunom wskazówki, zalecenia i materiały do kontynuacji ćwiczeń w domu.