Przed pierwszą wizytą

Jak przygotować się do pierwszej wizyty u dietetyka?

Przed konsultacją możesz wypełnić dzienniczek żywieniowy, który posłuży do spisania potraw, produktów, napojów, leków czy suplementów  spożytych w ciągu ostatnich 3 dni. Skrupulatnie wypełniony dzienniczek zabieramy na pierwszą wizytę. Posłuży on, by ocenić dotychczasowe nawyki żywieniowe.

Jeśli posiadasz aktualne badania krwi, cholesterolu, tarczycy czy glikemię koniecznie zabierz je na pierwszą wizytę! W przypadku osób przebywających w szpitalu przyda się wypis z miejsca leczenia.

Kiedy dzienniczek jest wypełniony, motywacji nie brakuje, wizyta została umówiona to zastanów się jeszcze jaki jest Twój cel konsultacji dietetycznej i jakiego efektu po zastosowanej terapii się spodziewasz.

Jak wygląda pierwsza wizyta?

Pierwsza konsultacja trwa ok. 60 minut. Wizyty kontrole trwają  15-30 minut. Na pierwszej wizycie wypełniana jest ankieta żywieniowa (na temat preferencji żywieniowych, stylu życia, przebytych chorób), odbywa się pomiar składu ciała oraz rozmowa na temat celu terapii dietetycznej, ustalane są także takie parametry jak dokładne BMI, zapotrzebowanie energetyczne. W trakcie tej wizyty odpowiadamy również na wszelkie pytania pacjenta dotyczące ustalanej indywidualnie diety.

Czas oczekiwania na plan żywieniowy to ok 2-4 dni. Jest możliwość otrzymania go drogą mailową lub w wersji wydrukowanej w Poradni Dietetycznej.  Nawet, gdy plan wysyłany jest e-mailowo, dokładnie opisujemy jak stosować dietę oraz wszystkie zalecenia.